Přeskočit na obsah
logo Ostrava

Návštěvy klientů u rodin – změna!

Datum publikování: 21.12.2020

Vážení rodinní příslušníci,

v případě, že máte zájem pozvat svého blízkého na vánoční svátky k sobě domů, přečtěte si, prosím, níže uvedená pravidla.

Pravidla pro nepřítomnost klienta v zařízení z důvodu návštěvy rodiny 

  • Nepřítomnost klienta je třeba nahlásit předem zaměstnanci daného úseku nejpozději do 23.12.2020 do 14,00 hodin.
  • Klient musí mimo zařízení používat ochranu dýchacích cest, a to respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu. Zajištění respirátoru není povinností domova, je však možno respirátor pro klienta zakoupit v recepci za aktuální nákupní cenu.
  • Svého blízkého si vyzvednete v recepci domova, kde ho přivede pracovník úseku. Návrat z návštěvy proběhne stejným způsobem. Recepční zavolá na úsek a pracovník si pro klienta přijde do recepce. Prosíme, respektujte náš požadavek na návrat do domova nejpozději do 21,00 hodin.
  • Po návratu klienta zpět do domova budou provedena následující opatření:
    • klient bude bezprostředně po návratu umístěn do izolace a bude u něj v průběhu 7 dnů dvakrát proveden POC antigenní test. Izolace bude ukončena v případě negativních výsledků obou testů, zpravidla po 7 dnech.

Vláda vydala nové usnesení s účinností od 22. 12. 2020, které již nerozlišuje mezi pobytem mimo zařízení v délce do nebo nad 6 hodin. Po jakémkoli opuštění zařízení má být klient umístěn do izolace.

Žádáme všechny rodinné příslušníky, kteří budou zvát svého blízkého na návštěvu, aby v případě příznaků nachlazení, rýmy, kašle, zažívacích potíží kohokoliv z přítomných v rodině, od návštěvy upustili. Zrušení návštěvy v tomto případě nahlaste, prosím, zaměstnancům daného úseku.

Děkujeme za respektování daných pravidel.

Vedení domova Čujkovova